Salı, Temmuz 16, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

TEV-TEV UK-Oxford Üniversitesi İngiltere Yüksek Lisans Bursu Başvuruları Devam Ediyor

GENEL BİLGİLER

TEV, TEV UK ve University of Oxford iş birliği kapsamında, University of Oxford’da “Humanities” alanına giren programlardan birinde yüksek lisans (MSt, MSc – 1 yıllık veya MPhil – 2 yıllık) yapacak bir gence karşılıksız burs verilecektir.

 

DETAYLI BİLGİLER VE BAŞVURU KOŞULLARI

  • Burs kapsamına giren alanlar: “Humanities” programının alt dalları
  • https://www.ox.ac.uk/admissions/graduate/courses/humanities
  • Burslar 2024-2025 Güz Dönemi’nde University of Oxford’da öğrenimine başlayacak adaylara yöneliktir. Yani adaylar yüksek lisansa başlamadan bir yıl önce bu bursa başvuru yapmış olmalıdır.
  • Burs süresi: Öğrenim süresine göre 1 yıl veya 2 yıldır (en fazla 21 ay).
  • Kontenjan ve burs miktarı: Her yıl 1 yeni bursiyer seçilir. Burs miktarı programa göre farklılık gösterir. Burs, okul ücretinin ve yaşam masraflarının tamamını kapsar ve karşılıksızdır (yaklaşık 92.500 GBP), toplam miktarın 2/3’ü TEV UK tarafından, 1/3’ü University of Oxford tarafından karşılanır. Yaşam masrafları University of Oxford tarafından adaylara aylık olarak ödenir.
  • Adayların TEV’e burs için ve University of Oxford’a akademik kabul için ayrı ayrı başvuru yapmaları gerekir. Akademik seçim süreci University of Oxford, burs başvuru süreci TEV tarafından yürütülür. Bursiyer, okuldan kabul alan adaylar arasından, üç kurumun ortak kararıyla belirlenir.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

  1. T.C. vatandaşı veya T.C. uyruklu ve 1 Ocak itibarıyla 35 yaş altında olmak,
  2. 4.0 üzerinden 3.0 veya 100 üzerinden 76.5 minimum not ortalaması *İngiltere’de “second-class honours degree”,
  3. İngilizce dil yeterliliği (TOEFL IBT: 110, IELTS Academic: 7.5) *Başvurduğunuz programın dil yeterlilik kriteri daha yüksek olabilir, bu durumda TEV’e de başvurduğunuz programın gerektirdiği puanı aldığınızı gösteren belgeyi sunmalısınız.

Son Başvuru Tarihi: 15 Şubat 2024, 17:00

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -