Perşembe, Haziran 13, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Uluslararası Bilim Ortaklıkları Fonu Araştırma İş Birlikleri Programı Fon Desteği Başvuruları Başladı

 

Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki bilim ortaklıkları ve araştırma iş birlikleri için 100 bin Sterlin fon desteği

‘Uluslararası Bilim Ortaklıkları Fonu’, araştırma iş birlikleri programı ile Türkiye ve Birleşik Krallık’tan araştırmacılara, küresel sorunlara çözüm sunmaları için 100 bin Sterlin’a kadar fon desteği sunuyor.

 

Birleşik Krallık Bilim, Yenilik ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kurulan ve British Council’ın geliştirme ortaklarından biri olduğu ‘Uluslararası Bilim Ortaklıkları Fonu’, araştırma iş birlikleri programı ile Türkiye ve Birleşik Krallık’tan araştırmacılara eşsiz bir fırsat sunuyor. Birleşik Krallık ve Türkiye arasındaki stratejik araştırma ve inovasyon ortaklıklarını desteklemek üzere hayata geçen program, araştırmacı ve yenilikçileri üç ana küresel tema üzerinde uluslararası iş birlikleri oluşturmaları için fon sağlıyor.

İki ülkedeki üniversiteler ve araştırma kurumları arasındaki ortaklıkları kapsayan ‘Uluslararası Bilim Ortaklıkları Fonu’, küresel zorluklarla mücadele eden araştırmaları desteklemek ve kolaylaştırmak üzere ikili araştırma ve inovasyon iş birliklerini finanse ediyor. Araştırma iş birlikleri programının ana temaları arasında; ‘dayanıklı gezegen’ başlığı altında temiz enerji, iklim, tarım teknolojileri ve çevresel dayanıklılığa; yapay zeka, kuantum ve geleceğin telekomünikasyonunu içeren ‘dönüştürücü teknoloji’lere ve ‘sağlıklı insanlar, hayvanlar ve bitkiler’ başlığında biyogüvenlik, küresel sağlık ve pandemiler, genomik, dijital sağlık ve antimikrobiyal direnç konularına yer veriliyor.

Birleşik Krallık’tan bir proje lideri ve Türkiye’den bir proje ortağı bulunması şartı koşulan ve 100 bin Sterlin’e kadar fon sağlanacak olan programa başvuruların, Türkiye’nin kısa ve orta vadeli ekonomik kalkınması veya sosyal refahı üzerinde olumlu bir etki yaratacak çözümler sunması bekleniyor. 12 Mart 2024 tarihine kadar başvurulabilen açık çağrı hakkında detaylı bilgi ve başvuru formuna, British Council Türkiye web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -