Pazar, Temmuz 14, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

The British Academy Yerli Halk ve Yerel Toplulukların Aktif Katılımıyla Yürütülen İklim Değişikliği Uyum ve Değişikliği Azaltma Projeleri için Teklif Çağrısı

The British Academy, Yerli Halk ve Yerel Toplulukların Aktif Katılımıyla Yürütülen İklim Değişikliği Uyum ve Değişikliği Azaltma Projeleri için bir teklif çağrısı duyurmuştur.

Birleşik Krallık, Brezilya, Mısır, Endonezya, Ürdün, Kenya, Malezya, Filipinler, Güney Afrika, Türkiye, Tayland, Vietnam ve En Az Gelişmiş Ülkelerdeki araştırmacıların bu çağrıya başvurabilecektir.

Bu çağrının amacı, Birleşik Krallık’ta bulunan beşeri bilimler ve sosyal bilimler araştırmacıları ile Brezilya, Mısır, Endonezya, Ürdün, Kenya, Malezya, Filipinler, Güney Afrika, Türkiye, Tayland, Vietnam ve/veya az gelişmiş ülkelerdeki araştırmacılar arasında  uluslararası araştırma işbirliklerini desteklemektir.

Uygunluk: Her proje, belirli bir Baş Araştırmacı  tarafından yönetilecek ve bu Baş Araştırmacının beşeri bilimler veya sosyal bilimler disiplinlerinden birinde bir araştırmacı olması gerekmektedir.

Değerlendirme: Başarılı projelerin uluslararası işbirliklerini kolaylaştırması, politika açısından önemli araştırmalar üretmesi ve yerel paydaşlarla etkili bir şekilde işbirliği yapması beklenmektedir. Akademi, başvuru sahiplerinin projelerinin, çağrının program amaçları ve kapsamını ele alarak nasıl katkı sağladığını göstermeleri gerektiğini vurgulamaktadır.

Genel olarak, çağrı, uygun ülkelerde yerli halkları ve yerel toplulukları dahil eden veya aktif olarak liderliğini yapan iklim değişikliği uyum ve azaltma sorunlarını ele alan disiplinler arası işbirliklerini ve politika açısından önemli araştırmaları teşvik etmektedir.

 

Son Başvuru Tarihi: 10 Nisan 2024, saat 17:00 (Birleşik Krallık Saati)

 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -