Cumartesi, Mayıs 18, 2024

THE:PLACE Programı Başvuru Çağrısı

THE:PLACE – Türkiye Avrupa El Ele: Sivil Toplum ve Yerel Yönetimler İçin Değişim Programı, çalışma alanlarında anlamlı ve güçlü etki yaratabilmeleri için yerel sorunlar üzerine çalışan Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) sivil toplum örgütleri (STÖler) arasında kalıcı bir ağ oluşturmayı, aktarım ve etkileşim yoluyla kapasitelerini artırmayı hedeflemektedir.

Program ve Hedefler
THE:PLACE, Türkiye ve Avrupa Birliği’ndeki Sivil Toplum Kuruluşları (STK’lar) arasında kalıcı ağlar oluşturmak için tasarlanmış, işbirliğine dayalı bir değişim programıdır. ALDA – Avrupa Yerel Demokrasi Derneği ve MAD – Mekanda Adalet Derneği tarafından yönetilen ve Mercator Vakfı tarafından desteklenen program, STK’ları ve Yerel Yönetimleri (YG’ler) yerel kalkınmada önemli aktörler olarak güçlendirmeyi amaçlıyor.

Program, yerel konularda çalışanlar arasında bilgi alışverişini ve işbirliğini kolaylaştırarak, STK’ların kendi çalışma alanlarında önemli bir etki yaratma kapasitelerini artırmayı hedefliyor. Ayrıca, dörtlü ortaklıklar yoluyla yerel makamlarla işbirliğini teşvik eder. Program, ortak ortaklık projelerinde hedeflenen kapasite geliştirme, akran öğrenimi ve alt hibe desteği sağlar.

THE:PLACE Kasım 2021’den Ekim 2025’e kadar sürecek ve iki tur yararlanıcıyı destekleyecektir (ilki Şubat 2022’den Ekim 2023’e ve ikincisi Eylül 2023’ten Eylül 2025’e kadar).

Başvuru prosedürü
1-) Uygunluk kriterlerini kontrol edin
2-) Bu bağlantıdaki Google formunu doldurun: https://forms.gle/h27hKfYFYGySbKuKA
3-) İlgili belgeleri yüklediğinizden emin olun:
-Kuruluş tüzüğü,
-Türk adaylar için Sivil Toplum Müdürlüğü’nden alınan en son faaliyet raporu veya faaliyet belgesi,
-Kurumun son bütçesi veya mali raporu,
-Gerekirse, Yerel Yönetimlerle iş birliğini kanıtlayan ek belgeler eklenebilir.
4-) Başvurunuzu 7 Temmuz 2023’e kadar gönderin.

Son başvuru: 7 Temmuz 2023

Detaylı bilgi için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz