Perşembe, Haziran 13, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Tıbbi ve Aromatik Bitki Alanında NEET’lerin Yetkinliğinin Geliştirilmesi Projesi Başvuruları Uzatıldı

“Ne Eğitimde Ne İstihdamda olan Gençler için İşgücü Piyasasını Destekleme Programı (NEET PRO)” Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Başkanlığı Hibe Programı kapsamında “Tıbbi ve Aromatik Bitki Alanında NEET’lerin Yetkinliğinin Geliştirilmesi’’ adlı proje 1 Ağustos 2023 itibarıyla başlamıştır.

Proje kapsamında ‘Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Yetiştirilmesi ve İşlenmesi’ için iki ayrı eğitim programı düzenlenecektir ve eğitimlere başvurular başlamıştır.

Proje kapsamında verilecek olan teorik ve pratik eğitimler (toplam 200 saat) Ankara’da düzenlenecek olup bu eğitimler sonrasında iş başında deneyim kazanılıp sertifika elde edilecektir. Bu eğitimlerin alınması sırasında katılımcılara her ders için projeden cep harçlığı verilecektir. Toplam 100 gencin bu eğitimlere katılması planlanmıştır.

Projenin katılımcısı olmak için başvurmak isteyenlerin lhuneet@lokmanhekim.edu.tr adresine özgeçmiş göndermeleri gerekmektedir. Başvurular alındıktan sonra projeye alınacak gençler mülakatla belirlenecektir.

 Proje Genel Amacı:

NEET’lerin Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sektöründe (TAB) İstihdamına katkıda bulunmak.
TAB Sektöründe istihdamı sağlamak ve artırmak amacı ile NEET’lerin sektörde TAB Yetiştiricisi ve TAB İşleme Uzmanı gibi iki farklı pozisyonda istihdam edilebilirliğini artırmak.

Projenin Özel Amacı:

Özel hedef ise NEET’lerin Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sektöründe iş bulabilmeleri için istihdam edilebilirliklerini geliştirmektir.

Program Başvuru Koşulları:

1.       15-29 yaş aralığında olmak

2.       Örgün veya uzaktan eğitime kayıtlı olmamak

3.       Çalışmıyor olmak

 Özet Bilgiler:

  • Program Başvuru Tarihleri: 10 Ekim –01 Aralık 2023
  • Mülakat Tarihi: 04-05 Aralık 2023
  • Mülakat Yeri: Mülakatlar çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

Başvuru E-posta Adresi: lhuneet@lokmanhekim.edu.tr

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -