Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Ücretsiz Alabileceğiniz 6 Dijital Pazarlama Sertifikası

Hızla gelişen dijital dünyada hem kişisel hem profesyonel gelişiminize katkıda bulanacak 6 dijital pazarlama sertifika programını sizler için derledik.

Google Adwords

Online reklamlar denince akla gelen ilk mecra Google AdWords, kendi içinde eğitim dökümanları ile size sertifika alabilmeniz için gerekli araçları sunuyor. AdWords sertifikasyonu sınavları çevrimiçi reklamcılığın en iyi uygulamalarına ve AdWords’e dair bilginizi sınamayı ve sertifikalı olmanızı amaçlıyor. Youtube kanalı ile de eğitimler sunan Google, bu alanda başvurmanız gereken ilk kaynak.

Google Analytics

Google Analytics yeni başlayanlar için kullanımı kolay bir ürün olduğu gibi, yetkin kullanıcıların elinde de son derece güçlü bir araçtır. Dijital mecrada varlığınızı ölçümlemek ve web sitenizi Google Analytics’in sunduğu raporlar ile optimize etmek için bu alanda bazı bilgilere ihtiyacınız olacak. Bu gerekli eğitimleri ve eğitimler sonunda sertifikayı ücretsiz sunan Google, yine Youtube kanalı ile eğitimlerini destekliyor.

Hubspot Inbound Sertifikası

Pazarlama ve satış dünyası hızlı değişiyor. Buna ayak uydurmalısınız. İnbound Pazarlama kavramını sektöre kazandıran Hubspot, bu konuda gerekli eğitimleri ve sertifikaları da ücretsiz sunuyor. Inbound marketing, email marketing, content marketing gibi pazarlamaya dair önemli bir çok alanda sertifikalar alabilirsiniz.

Link Research Tools

Link analizi konusunda çok ciddi rakipleri olmasına rağmen kısa sürede adını duyurmayı başaran LRT, bu başarısını geliştirdiği Link Detox algoritmasına borçlu. Zira bu araç ile bir sitenin aldığı zararlı linkleri analiz edebiliyorsunuz. Bunun dışında sunduğu otoriter araçlar ile derin analizler yapabiliyorsunuz. LTR’nin size sunduğu sertifikayı ve verdiği eğitimleri alarak edinebilirsiniz.

Woorank

Woorank hızlı, kullanımı kolay bir SEO denetim ve dijital pazarlama aracıdır. Sitenize Google gözüyle bakar ve siteniz için teknik, sayfa içi ve sayfa dışı denetim oluştururuz. Yalnızca arama sıralamanızı ve web sitenizin trafiğini değil, aynı zamanda kitlenin katılımını ve sonuçta dönüşüm ve müşteri tutma oranlarınızı da artırmanıza yardımcı olmayı amaçlar.

Online eğitimini kendi bünyesinde barındıran Woorank, verdiği sertifika ile profesyonel profilinizi geliştirmeniz için değerli bir kaynak.

BENZER İÇERİKLER