Salı, Ekim 15, 2019

AB Formatında CV Nasıl Hazırlanır?

Yapacağınız iş, proje, staj vb başvurularda rahatlıkla kullanabileceğiniz Avrupa Birliği standartlarına uygun CV’yi aşağıda belirtilen şartları izleyerek rahat bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Lütfen aşağıda yer alan CV’yi doldurmadan önce verilen talimatları dikkatlice okuyun. CV’nizi dikkatli ve özenli bir şekilde doldurarak şansınızı arttırabilirsiniz. Daha iyi sonuçlar elde etmek için aşağıda yer alan talimatları uygulayın:

CV’nizin son alıcısı tarafından, bilgisayarında kolaylıkla açılabilmesi için CV’nizin DOC formatında (DOCX veya PDF değil) kaydedilmiş olması tavsiye edilir.

Dosyaya hiçbir alt veya üst bilgi eklenmemeli ve dosya A4 formatında olmalıdır.

CV formatındaki yazı tipi, boyutu gibi şeyleri değiştirmeyin ve CV’nize herhangi resim veya logo eklemeyin.

Başvurduğunuz konuyla alakalı, CV’nizde önemli olduğunu düşündüğünüz kısımları bold formatında kullanın.

Bir bölümle alakalı herhangi bir bilgiye sahip değilseniz boş bırakın, başlıkları ve o bölümü silmeyin.

BURADAN indirebileceğiniz CV taslağını doldururken aşağıdaki bilgileri göz önünde bulundurunuz.

9. Kısım:

Diğer yetenekler;

Sadece bilgisayar yazılımı, internet araçları kullanımı vb gibi ikincil yetenekleri dahil edin. Mesleğinizle ilgili yeteneklerinizi bu kısımda belirtmeyin.

10. Kısım:

Şu Anki Mesleğiniz;

Sadece Pozisyon unvanını, şirket adını ve yerini açıklayınız. Bu pozisyonla alakalı ayrıntılı açıklama Bölüm 14 kapsamına dahil olmalıdır.

11. Kısım:

Firma İçindeki Yıllar;

Bağımsız bir danışman iseniz, bağımsız olarak kaç yıl çalıştığınızı belirtiniz.

12. Kısım:

Kilit Nitelikler;

Lütfen sahip olduğunuz yetenekleri ve kilit nitelikleri her birini mümkün olduğunca kısa şekilde açıklayın. Eğer belirli bir talep için başvuruyorsanız, lütfen projenin referans şartlarında tanımlandığı gibi istenen konuları ve nitelikleri belirleyip, onlara özellikle dikkat çekin.

Lütfen kilit nitelikleriniz ile profesyonel deneyimleri birbirine karıştırmayın. Kilit nitelikler kapasitenizin ve bilginizin bir sunumu niteliğindedir; öte yandan belirli bir iş tecrübesi 14. Kısma Mesleki deneyime dahil edilmelidir. Kilit nitelikleri nasıl tanımlayacağınıza ilişkin örnekler şöyle sıralanabilir:

  • “…Kesintisiz süren xx yıl … çalışma alanında…”
  • “… alanda derin bilgi ve anlama…”
  • “Program tasarımında kanıtlanmış deneyim (PCM, SWAP…)”

13.Kısım:

Konuyla İlgili Özel Deneyimler;

Yalnızca ülke adları ve ülkedeki çalışma, staj veya eğitim yıllarınızı listeleyin, gerçekleştirilen her bir çalışma alanıyla alakalı detaylar bir sonraki kısım olan Bölüm 14 Mesleki Deneyim ’de yer almalıdır.

14.Kısım:

Mesleki Deneyim Kaydı;

Bu kısımda bütün özel çalışma deneyiminiz, kalıcı konumunuz , çalıştığınız projeler vb iş deneyimlerinizden bahsetmelisiniz. Son 3 yıl içindeki tüm pozisyonlar dahil etmeli ve iletişim bilgilerini (isim, telefon, e-mail vb) belirtmeniz gerekmektedir.

Son olarak CV’niz 3 sayfayı geçmemelidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İhale Duyuruları