Cumartesi, Nisan 13, 2024

AB-ilan.com Üniversite Söyleşileri Yeniden Başlıyor

AB-ilan.com tarafından düzenlenen “AB Projelerinde Kariyer Fırsatları” başlıklı üniversite söyleşileri yeniden başlıyor. Siz de üniversitenizde söyleşi gerçekleştirmek istiyorsanız kurumsal@ab-ilan.com adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AB-ilan.com ve Gelbasla.com Genel Müdürü Hüseyin Aktürk,  üniversitesi öğrencilerinin katılım gösterdiği söyleşilerde; AB Proje Destek Sisteminin temel işleyişi, AB Projelerdeki teknik destek ve hibe projelerinde istihdam olanakları, AB formatında özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri konusunda bilgiler aktarılmaktadır.

Hüseyin Aktürk Kimdir?

AB Akademi ve AB-ilan.com & Gelbasla.com Yönetici Ortağı Hüseyin Aktürk, İzmir’de doğdu.

İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamlayan Aktürk, 2000 yılında Birleşik Dünya Kolejleri Bursunu kazanarak Güney Afrika’daki Swaziland Krallığında bulunan, Waterford Birleşik Dünya Koleji’nde lise öğrenimini tamamladı.

2003 yılında Davis Vakfı Bursunu kazanan Aktürk, ABD’de bulunan Colby Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler, İktisat ve İşletme okudu. Proje Yöneticisi olan Aktürk, proje kariyerine Güney Afrika’da Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne bağlı Mpaka mülteci kampında başladı. Çoğunluğu 1994 Rwanda soykırımından kaçan mültecilerin oluşturduğu mülteci kampında 1 yıl gönüllü hizmet yapan Aktürk, 1 yıl da Güney Afrikalı sokak çocuklarını koruyucu aileler bulmayı amaçlayan SACRO Projesi’nde görev aldı. 2007 yılında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nda “Türkiye’de Gençlik” konulu 2008 Ulusal İnsanı Gelişme Raporu’nun hazırlanmasına destek olan Aktürk, 2008 yılında Türkiye’ye dönüş yaptı ve Afrika konusunda akademik çalışmalarda yer aldı. Bu dönemde sahra-altı Afrika çalışan ve bir çok rapor yayınlayan Aktürk, televizyon ve radyo kanallarında yorumcu olarak yer aldı.

2009 yılında Irak Yerel Seçimlerinde Birleşmiş Milletler seçim gözlemcisi olarak Al-Hillah, Kerbela, Babil bölgelerinde bulunan Aktürk, Türkiye’ye döndükten sonra Türkiye’de, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen en büyük sosyal projesi olan İç Göç Entegrasyon Projesi’nde uzman olarak çalıştı. Aktürk, projenin tamamlanmasından sonra 2010 yılından bu yana kurucu ortaklığını yürüttüğü AB Akademi Ltd. Şti.’yi kurdu. Bu şirket ile Türkiye’nin önde gelen vakıf, dernek ve üniversiteye danışmanlık hizmeti verdi. AB Akademi Türkiye’de en çok Proje Döngüsü Yönetimi eğitimi veren kurum oldu ve Aktürk bu eğitimlerde 10 bine yakın kişiye proje eğitimleri verdi. Aynı zamanda firma bünyesinde kurulmuş ab-ilan.com, Avrupa Birliği projeleri ve kariyer fırsatları konusunda Türkiye’nin en çok takip edilen (yıllık ortalama 1 milyon farklı kullanıcı ile) web sitesi oldu. Halihazırda, Sınır Ötesi İşbirliği Programlarının Yürütülmesi Teknik Destek Projesi’nde ülke uzmanı olarak görev almaktadır. Aktürk, proje yönetimi işlerinin yanında kariyer danışmanlığı da yapmaktadır. 2016 yılında AB Akademi, gelbasla.com markası ile Özel İstihdam Bürosu olmuştur.

Hüseyin Aktürk Linkedin sayfasına ulaşmak için tıklayınız.


AB-ilan.com tarafından düzenlenen “AB Projelerinde Kariyer Fırsatları” başlıklı üniversite söyleşileri yeniden başlıyor. Siz de üniversitenizde söyleşi gerçekleştirmek istiyorsanız kurumsal@ab-ilan.com adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

BENZER İÇERİKLER