Pazar, Haziran 23, 2024

Afette ve Acil Durumlarda #ÖnceÇocuklar

Afette ve acil durumlarda çocukların güvenliği önceliğimiz. Üstelik çocukları korumak için yapmamız gerekenler afet sonrasıyla sınırlı değil. Peki neler yapmalıyız? ‘Afette ve Acil Durumlarda #ÖnceÇocuklar’ diyerek hazırladığımız animasyon videoda, çocukların korunması için alınması gereken önlemleri, yetişkinler olarak sorumluluklarımızı aktarıyoruz.

Afet öncesinde çocukları bilgilendirmek, olası riskler ve afete hazırlık konusunda onlarla sohbet edip fikirlerini dile getirmeleri için alanlar açmak ve çocuk dostu afet planları hazırlamak büyük önem taşıyor. Afet sonrasındaysa her yetişkinin, çocuklara zarar vermeden destek olmanın yollarını bilmesi gerekiyor. Hayata Destek olarak bu konuda hazırladığımız bilgi notunu, animasyon aracılığıyla görselleştirdik ve kısa bir video hazırladık. Amacımız, önceliğimiz olan çocukların korunması ve güvenliği için daha hazırlıklı olmamızı sağlayabilmek.

Siz de bu videoyu paylaşarak afet gibi olağanüstü koşullarda çocukların korunabilmesi için ihtiyaç duyduğumuz farkındalığın artmasına destek olabilirsiniz.

#ÖnceÇocuklar

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz