Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Başarı Hikayeleri: ‘İki Güzel Haber’

Samet Zenginoğlu, ab-ilan.com aracılığı ile başvurduğu İyi Yönetişim Yaz Okulu deneyimlerini ve bilimsel araştırma ve inceleme yarışmasıyla yakaladığı başarılarını anlatıyor.

İki “Güzel” Haber

“AB-ilan.com iki yıl üst üste güzel haberlerle, yine güzel haberlerin ortaya çıkmasına vesile oldu. İlk haber, gördüğüm bir proje hakkında idi. TÜBİTAK tarafından desteklenen ve Adnan Menderes Üniversitesi’nce gerçekleştirilen “İyi Yönetişim Yaz Okulu” ile ilgili ilana burada rastladım ve o yıl, bu okulun katılımcılarından biri olma şansını elde ettim. O süreçte, birçok katılımcının bu organizasyondan ab-ilan aracılığıyla haberdar olduğuna da hep birlikte şahit olduk. Sosyal bilimler alanında böylesi bir projenin desteklenmesi adına çok önemli ve güzel bir deneyim ve süreçti.

Ardından, Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği’nin (SOBİAD) düzenlemiş olduğu “Globalleşme: Fırsat mı? Tehdit mi?” başlıklı bilimsel araştırma ve inceleme yarışmasını gördüm. Yarışmaya katıldım. Sonuçlar açıklandığında, “Global Köy’ün Sınırları: Global“iz(ol)asyon”, Köy ve Köycükler” başlıklı bu çalışmamın ikincilikle taltif edilmiş olması büyük bir gurur vesilesi oldu.

AB-ilan.com’dan iki güzel haber ve ardından gelen iki güzel haber daha.

Bu vesile ile size bizatihi teşekkürlerimi sunmak istedim. Zira duyurmasaydınız, duymamız güç olabilirdi…”

Samet Zenginoğlu

AB-ilan.com’da neleri okudunuz, nelere katılıp, neler başardınız? Siz anlatın, biz paylaşalım… Yazılarınızı paylaşmak için editor@ab-ilan.com mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER