Perşembe, Mayıs 23, 2024

#BeInclusive Avrupa Birliği Spor Ödülleri Başvuru Çağrısı

Avrupa Komisyonu Eğitim, Gençlik, Spor ve Kültür Genel Müdürlüğü (DG EAC) tarafından başlatılan #BeInclusive AB Spor Ödülleri, spor aracılığıyla sosyal içermeyi başarıyla destekleyen en iyi projeleri ödüllendirmeyi amaçlamaktadır.

Kimler başvurabilir?
Erasmus+ Program Ülkelerinde (veya üçüncü ülkelerde yürütülen, sosyal içermeyi amaçlayan bir spor projesini başarıyla geliştirmiş herhangi bir kuruluş veya özel makam program (İzlanda, Norveç, Lihtenştayn, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Türkiye) veya bir ortaklık anlaşması için müzakereleri devam eden ve hibe imzasından önce anlaşmanın yürürlüğe girdiği ülkeler.

*Bireysel başvuru sahipleri uygun değildir.

Nasıl başvurulur?
-Kuruluşlar projelerini (metin, video, resim veya diğer materyaller) sunmak zorunda kalacaklar.

-Hala geliştirme aşamasında olan ve henüz uygulanmayan projeler uygun değildir. Devam eden projeler uygundur.

-Başvuru sahiplerinin İngilizce giriş yapmaları veya İngilizce’ye bir çeviri eklemeleri önerilir.

-Projeler, göçmen kökenli gençleri, mültecileri, etnik azınlıkları, dezavantajlı, marjinalleştirilmiş veya ayrıcalıklı olmayan grupları, engellileri, zor sosyal geçmişe sahip bireyleri veya zorlu sosyal koşullarla karşı karşıya kalan diğer grupları kapsayabilir. #BeInclusive AB spor Ödülleri de toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyecek. Ödül, belirli kuruluşları ödüllendirmenin yanı sıra görünürlük sağlayacak ve yenilikçi fikirlerin, girişimlerin ve en iyi uygulamaların Avrupa çapında yayılmasını destekleyecektir.

ÖDÜLLER
Üç ödül kategorisi şunları içerir:

1-Sporda toplumsal cinsiyet eşitliğini teşvik etmek ‘Eşit Olun’:kadınların ve kız çocuklarının sporda güçlendirilmesini ve katılımını teşvik eden projeleri ödüllendirmek. Bu kategori, ilham verici bir örnek oluşturarak toplumsal cinsiyet eşitliğini gerçeğe dönüştüren rol modelleri kutlayacak.

2-Barış için spor: sporu barışı ve Avrupa değerlerini desteklemek için bir araç olarak kullanan projeleri ödüllendirmek. Bu kategori, özellikle Ukrayna’daki savaş bağlamında olduğu gibi, mültecilerin dahil edilmesini teşvik eden girişimleri hedef alacaktır.

3-Sporda engelleri aşmak: ilham veren projeleri ödüllendirmek, olumlu güçlendirme örnekleri ve daha az fırsata sahip gruplardan değişime öncülük eden rol modeller vermek.

Ödüller
Her kategoride kazanan ve finalistler (ikinci ve üçüncü olan) bir ödül töreninde açıklanacaktır. Her kazanan 10 000 € alacak ve her finalist 2 500 € alacak.

Son başvuru tarihi: 28 Eylül 2023, 17:00 CET.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz