Cumartesi, Haziran 22, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Davetlisiniz: Pazar Sohbetleri “Kimlik”

3 Temmuz 2016 tarihinde faaliyetine “Açılma Sohbetleri” olarak başlayan “Pazar Sohbetleri, pazar günleri saat 14.30’da gerçekleşmektedir. Ücretsiz olan bu toplantılar, LGBTİ+ konularında SPoD Psikososyal Destek ve Ruh Sağlığı biriminden eğitim almış ve düzenli süpervizyon almakta olan akran moderatörleri ile birlikte gerçekleşmektedir. Güvenli alanların oluşturulmasının esas olduğu bu toplantılarda haftalık bir konu seçilerek SPoD’un sosyal medya hesaplarında duyurulmakta ve katılımcılar tarafından bunun çevresinde deneyim, duygu ve düşünce aktarımı yapılmaktadır.

Pazar Sohbetleri toplantılarında aktarılan deneyim/bilgi akışı ve grup içi grup içi destek ile LGBTİ+’ların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkan sağlamaktadır.

Bu hafta pazar sohbetlerinde “kimlik” üzerine konuşuyoruz.

“Şu şey miymiş? Bu şu muymuş? Ben kimim?” Kendi kimliğimizi arama çabalarımız, yolculuğumuz, bazen bizi belirli kimliklere ve tanımlamalara yönlendirebiliyor. Bir kimlik benimsemek kimi zaman yalnız olmadığımızı hatırlatıp, aidiyet hissimizi güçlendirirken, kimi zaman aradığımız aidiyeti kimliksizlikte bulabiliyoruz.
Bazense kimlik odaklı düşünmek, dışlayıcı ve ayrımcı bir yaklaşımı beraberinde getirebilir, bu da ortak yaşamımızı zayıflatabilir. Gel, bu haftaki Pazar Sohbetinde yüz yüze buluşup, kimlikler veya kimliksizlikler üzerine konuşalım!

Etkinlik Tarihi: 28 Ocak 2024 Pazar Saat 14:30

Katılmak için mesafesizsohbetler@spod.org.tr adresine mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Yüz yüze yapılacak sohbet için adres bilgisi yine mail ile sohbetten önce paylaşılacaktır.

Sohbetimizde 18 yaş sınırı vardır. Sohbet Türkçe gerçekleştirilecektir ve tam zamanında başlayacaktır. Sohbetin akışının korunması için geç katılım kabul edilemeyecektir. Mail attıktan sonra eğer cevap alamadıysanız spam/gereksiz klasörünüzü de kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

SPOD

Detaylı bilgi için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -