Pazar, Haziran 23, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Dijital Sanat Akademisi Animasyon ve 3B Modelleme Kursları Başvuruları Açıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ankara Kalkınma Ajansı desteğiyle 2023 Yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında Müstakil Sahne Sanatları ve Eğitimi Derneği yürütücülüğünde, Rafadan Tayfa ve Yade Yade gibi pek çok prestijli animasyon projesine imza atan İSF Stüdyoları ortaklığında ve Animasyon Film Yapımcıları Derneği (ANFİYAP) iştirakleriyle kurulan Dijital Sanat Akademisi animasyon ve modelleme kurs başvuruları açıldı. Dijital Sanat Akademisi bünyesine proje süresince 180 kişiye animasyon ve modelleme eğitimi verilecek.

Dijital Sanat Akademisi Projesi Kapsamında Animasyon Sektöründe Nitelikli İş Gücü Yetiştirilecek

Dijital Sanat Akademisi Projesinin genel amacı, TR51 Ankara bölgesinde özel sektör-sivil toplum iş birliğinde eğitim odaklı bir yapının kurulması; animasyon sektörüne ve bu sektörün kapsadığı bütün alanlarda animasyon ve tasarım temel becerilerine sahip; kavramsal ve teknik becerileri yüksek, nitelikli iş gücü yetiştirmektir.

Mart 2024’te başlayacak ilk eğitim dönemi boyunca Animasyon alanında 30, 3B Modelleme alanında 30 olmak üzere toplamda 60 katılımcı yüz yüze uygulamalı eğitim alacaktır. Yüz yüze gerçekleşecek olan eğitimler 6 ay (24 hafta), toplam 384 saat sürecek ve proje ortağı İSF Stüdyoları’nın Ankara Gölbaşı’ndaki yerleşkesinde gerçekleşecektir. Eğitim süresince final projesi, ödev ve kritik süreçleri ile katılımcının yalnızca stüdyoda geçen zamanda değil, 6 ay boyunca her an öğrenim sürecine dahil edilmesi hedeflenmektedir.

Proje kapsamında, eğitim sürecinde başarılı bulunan kursiyerler ile final projesi jüri değerlendirmelerinde sıralamaya giren kursiyerlere animasyon firmalarında aktif bir proje içerisinde yer alarak kendini geliştirme şansı sunulacaktır.

Eğitim Konuları ve Tarihleri

EğitimEğitim KonularıEğitim Tarihleri

Animasyon

3dsMAX Temelleri

Animasyona Giriş

Karakter Animasyonu

İleri Oyunculuk

Oyun Animasyonu

Yönetmenlik

1.Grup Eğitim: Mart 2024-Eylül 2024

2. Grup Eğitim: Eylül 2024-Şubat 2025

3.Grup Eğitim: Mart-Ağustos 2025

Modelleme

Blenderın Temelleri

Katı ve Organik Model

Karakter Modelleme

UV Açma

Shader

Işık

1.Grup Eğitim: Mart 2024-Eylül 2024

2. Grup Eğitim: Eylül 2024-Şubat 2025

3.Grup Eğitim: Mart-Ağustos 2025

Ayrıca, katılımcılar için takım çalışması, zaman yönetimi, tasarım odaklı düşünme gibi kişisel gelişim alanlarında canlı seminerler düzenlenecektir. Eğitim süreçlerinde uluslararası sanatçılar ile masterclasslar düzenlenerek kursiyerlerin sektöre hazırlığı desteklenecektir.

Başvuru Değerlendirme Kriterleri

Eğitim almaya hak kazanabilmek için gereken kriterler büyük oranda adayın motivasyonu ve profesyonel gelişimine bağlı olacak şekilde belirlenmiştir. Adayın kişisel bilgileri, eğitim bilgileri ve motivasyon mektubunun yer alacağı çevrimiçi başvuru sonrası başvuru sahibine mülakat ve kişilik envanteri uygulanarak yetiştirmeye en uygun adaylar belirlenecektir.

İlgili bölümlerinin öğrencisi ve/veya mezunlarının uygulama becerilerini artırıp istihdamlarının desteklenmesi akademinin öncelikleri arasındadır. İlgili bölüm mezunu olmayan ama eğitim programı ile ilgili motivasyonu yüksek olan, disiplin ve takım çalışması gibi profesyonel becerileri gelişmiş bir adayın da eğitim programına kabul edilmesi mümkün olacaktır.

18 yaş ve üstü kişiler bu programa katılım sağlayabilir.

Katılım Belgesi

Katılım belgesi almaya hak kazanmak için eğitimlerin tamamına katılım sağlamış olmak gerekmektedir.  Katılım belgeleri, belgeyi almaya hak kazanan katılımcılara, eğitim programının bitiminde teslim edilecektir.

Başvuru

Mart-Eylül 2024 dönemi başvuru için 29 Şubat 2024 tarihine kadar  https://isfakademi.com/ adresinde yer alan başvuru formun doldurulması gerekmektedir. Sadece eğitime katılması uygun bulunan katılımcılara e-posta ve/veya telefon yolu ile bilgi verilecektir.

Katılım Ücreti

Eğitimler Ankara Kalkınma Ajansı 2023 Yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında uygulanmakta olan Dijital Sanat Akademisi Projesi kapsamında ücretsiz olarak verilecektir. Katılımcıların sadece yol ve yemek ücretlerini kendilerinin karşılaması gerekmektedir.

İletişim

Eğitime ilişkin sorular için info@isfakademi.com adresi üzerinden iletişim kurulabilecektir.

Detaylı bilgi için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -