Cumartesi, Haziran 22, 2024

Erasmus Öğrencilerinin Telefonlarında Bulunması Gereken 11 Uygulama

Erasmus öğrencileri için yurtdışında kullanabileceğiniz en yararlı uygulamalar ve internet sitelerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

 1. *Google Maps: Bulunduğunuz şehirlerde özgürce gezinmek ve yolunuzu bulmak için en temel uygulamalardan biridir. Ayrıca çevrimdışı olarak da haritanızı kullanabilirsiniz.
 2. *Duolingo or Babbel: Dünyanın en popüler dil öğrenme platformlarındandır. Özellikle bilmediğiniz bir dilde bulunduğunuz ülkede yardımcı olabilir.
 3. *Currency Converter app: Hızlı bir şekilde fiyatları kendi para biriminize çevirmek için kullanışlı bir uygulamadır.
 4. *Hostelworld or Booking.com: Seyahatleriniz sırasında uygun ve kolay konaklama bulmak için indirebileceğiniz konaklama sistemleri arasında en popüler olan uygulamalardandır.
 5. *Uber or local ride-sharing apps: Özellikle dil bariyeri olan yerlerde ulaşımınızı kolaylaştırır.
 6. *Rome2Rio: Herhangi bir yere nasıl gideceğinizi keşfetmenize yardım eden, uçaklar, trenler, otobüsler, arabalar ve feribotlar için binlerce çok modlu rotayı kullanarak dünya çapında A noktasından B noktasına gitmenin en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olan bir web sitesi ve uygulamadır.
 7. *GetYourGuide: Bulunduğunuz ülkedeki etkinliklerden, turlardan, simgeleşmiş yerler, gezilerden haberdar olmanıza, yerel ipuçları almanıza yardımcı olur.
 8. *PackPoint app: Seyahat uzunluğuna, hedefinizdeki hava koşullarına ve seyahatiniz sırasında planlanan etkinliklere göre ihtiyacınız olan her şeyi organize eder.
 9. *Evernote or Google Keep: Önemli bilgileri, yapılacaklar listesini ve notları takip etmenizi sağlar.
 10. *E-sim app (Airalo): 200’ü aşkın ülkede dijital SIM kartlara erişmenizi sağlayarak yüksek uluslararası dolaşım faturalarından kurtulmanızı sağlayan uygulamadır.
 11. *AroundMe: En yakın restoranları, bankaları, benzin istasyonlarını aramanızı, bir otel rezervasyonu yapmanızı sağlar.

Bu uygulamaların, Erasmus programınız süresince ziyaret edeceğiniz ülkelerdeki kullanılabilirlik ve uyumluluğunu kontrol etmeyi unutmayın.

 

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz