Pazar, Haziran 23, 2024

Fransızcanızı Geliştirmenize Yardımcı Olabilecek Ücretsiz ve Çevrim İçi Kaynaklar

Fransızca dünyada en çok konuşulan diller arasında bulunuyor. Bu nedenle birçok kişi Fransızcayı öğrenmek ve kendini geliştirmek istiyor.

Fransızca öğrenmek veya Fransızcasını geliştirmek isteyenler için, ücretsiz ve çevrim içi bir şekilde faydalanabilecekleri bazı kaynakları bu yazımızda topladık.

  •  Duolingo birçok dilde kullanıcılarına oyunlar oynayarak kelime ve cümle gruplarını öğrenmelerini sağlıyor. Fransızca öğrenmek için de aklımıza gelebilecek uygulamaların arasında bulunuyor.
  • BBC birçok dilde olduğu gibi BBC Languages – French ile de  Fransızca için ücretsiz olarak birçok ders ve kaynağı kullanıcılarına sunuyor.
  • Memrise, kullanıcıların kelimeleri ve cümleleri ezberlemesine yardımcı olmak için video ve ses dahil çeşitli multimedya öğelerini kullanmaktadır.
  • BBC Ma France, videolar üzerinden kullanıcıların günlük hayatta karşılaşabileceği durumlar üzerinden pratik yapmasına imkan sağlıyor.
  • Coffee Break French kullanıcılarına ücretsiz sesli dersler sağlamaktadır.
  • Busuu kullanıcılarına Fransızca pratik yapma imkanı içeren ücretsiz bir plan sunuyor.
  • RFI (Radio France Internationale) Fransızca dilini öğrenmeye ayrılmış, çeşitli seviyelerdeki kullanıcılara dersler, makaleler ve alıştırmalar sağlayan bir bölüm sunmaktadır.
  • TV5MONDE – Apprendre le français, etkileşimli alıştırmalar, video klipler ve oyunlarla birlikte Fransızca dilbilgisi, kelime bilgisi ve Fransız kültürüne odaklanan bir platform sunuyor.

Académie Française ise Fransızca dili üzerine resmi otoritedir. Doğrudan dil kursları vermese de, Fransızcanın  kurallarını ve gelişimini anlamak için değerli bir kaynaktır. Fransızca ile ilgili yayınları, sözlükleri ve bilgileri bulabilirsiniz.

 

Bu kaynaklar, Fransızca öğrenmenize ve geliştirmenize yardımcı olacak ücretsiz ve çevrim içi kaynaklardan bazılarıdır.

Yabancı dil öğrenmeye dair diğer ipuçları, konuşma kulüpleri ve projeler için AB-ilanı takip etmeyi unutmayın!

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz