Pazartesi, Mayıs 20, 2024

Hollanda’da 4 Günlük Eğitim Kursu Fırsatı

“Sparking Change: Enhancing Community Impact in European Solidarity Corps Activities” adlı eğitim kursu, 14-18 Ekim 2024 tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde düzenlenecek. Bu eğitim, gönüllülük ve dayanışma projelerinde aktif olan kişiler için tasarlanmıştır. Eğitim sırasında katılımcılar, toplumsal etki kavramını keşfedecek, bu etkiyi nasıl yaratılacağını, ölçüleceğini ve projelerinde nasıl artırılacağını öğrenecekler.

 

Eğitim, “değişiklik yapma” kavramını ve gönüllülük faaliyetlerini somut etkiler elde etmek için nasıl tasarlayacaklarını inceleyecek. Katılımcılar, çalıştıkları toplulukları anlayarak ve arzu ettikleri etkiyi tanımlayarak, kendi projelerinde toplumsal etkiyi artırmak için eylem planları geliştirecekler. Etkili araçlar ve etkiyi oluşturma ve ölçme yöntemleri, Hollanda’dan en iyi uygulamaların yanı sıra Avrupa genelinden katılımcı deneyimlerinin paylaşılacağı bir ortamda ele alınacak.

 

Katılımcılar, projelerinin etkisini artırmak için somut adımlarla eğitimden ayrılacaklar, bu da topluluğa, programa ve içinde yer alan gençlere katkı sağlayacak. Gönüllülük programları ve toplumsal etki konusunda çeşitli deneyim seviyelerine sahip kişilerin başvurması teşvik edilmekte olup, program buna göre uyarlanacaktır.

 

Etkinlik, gönüllülük ve dayanışma projelerinde aktif olan kişilere, Avrupa Dayanışma Programı faaliyetlerine katılan gençlere destek olan gençlik çalışanlarına, gönüllülük koordinatörleri veya yöneticilerine ve gönüllülerinin mentorlarına, eğitmenlerine veya koçlarına yöneliktir.

 

Son Başvuru Tarihi: 24 Haziran 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

 

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz