Cumartesi, Mayıs 18, 2024

IELTS Programı: İngilizce sınavları için teknikler

Özellikle IELTS sınavına girmeyi düşünenler için tavsiye edilen bu çevrimiçi kurs, İngilizce öğrenen herkesin faydalanabileceği ipuçları ve tavsiyeler sunmaktadır.

Bu kurs, IELTS (Uluslararası İngiliz Dili Test Sistemi) üzerine yoğunlaşmaktadır. IELTS sınavı yükseköğrenim ve göç başvuruları için dünyanın en çok kabul gören sınavıdır. IELTS sınavı üniversiteleri, işveren kuruluşları, göç idarelerini ve meslek gruplarını kapsayan, dünyanın her bölgesinden 9.000’in üzerinde kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Geçtiğimiz yıl dünya çapında 2.2 milyonun üzerinde IELTS sınavı yapılmıştır.

Bu kursta IELTS sınavının aşamaları olan okuma, yazma, konuşma ve dinleme konuları ele alınmaktadır. Her bir aşamada deneyimli IELTS eğitimcilerinin hazırladığı öğretim videoları sunulmaktadır. Aynı zamanda sizlerden de kendi deneyimlerinizi, ipuçlarınızı ve düşüncelerinizi diğer katılımcılarla paylaşmanız talep edilmektedir.

Bu kursu tamamladığınızda:

  • IELTS sınavının tüm bölümlerine aşina olacak
  • IELTS hedefinize ulaşabilmenize yardımcı olabilecek bazı faydalı ipuçları edinecek
  • IELTS sınavının nasıl değerlendirildiğini öğrenecek
  • İngilizce yazma ve konuşma becerinizin diğer katılımcılar tarafından değerlendirilmesi gibi bir fırsat kazanacaksınız

British Council, İngiliz dili öğretimindeki 80 yılı aşkın deneyimi ve kendine özgü değerlendirme yöntemiyle 100’ün üzerinde ülkede IELTS sınavı gerçekleştirmektedir. Üstelik bu kurs oldukça kapsamlı ve esnek bir yapıdadır. Haftalık en fala iki saatinizi alacak olan bu kursu istediğiniz zaman alabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER