Pazartesi, Haziran 24, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Marmara Belediyeler Birliği Doktora Tez Desteği Programı Başvuruları Açıldı

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) Şehir Politikaları Merkezi tarafından yürütülen Doktora Tez Desteği Programı için başvurular başladı. Bu yıl her birine 35.000 ₺ olmak üzere 25 adet doktora tezine destek sağlanacak. Son başvuru tarihi 14 Ocak 2024.

MBB Bilimsel Çalışmaları Destekleme Yönetmeliği’ne uygun olarak 2016 yılından bu yana yürütülen Lisansüstü Tez Desteği Programı 2024 yılı itibarıyla 9. dönemine girdi.

Bu yıl program kapsamında;

-25 adet doktora tezidesteklenecektir.

-Destek miktarı her bir doktora tezi için 35.000 ₺ olarak belirlenmiştir.

Başvuru Koşulları:

  1. Türkiye’de bulunan üniversitelerde, doktora tezi araştırması Marmara Bölgesi, Marmara Denizi, yerel yönetim, şehircilik, akıllı şehirler, mimarlık, su yönetimi, çevre yönetimi, iklim değişikliği, dayanıklılık, küresel ısınma, demografi, göç, deprem riski, risk yönetimi, afet yönetimi, tarımsal alanların korunması ve kentsel yaşam kalitesi gibi konularda yapılmalıdır.
  2. Araştırmacıların doktora yeterlilik aşamasını başarı ile tamamlamış, tez konusu enstitü tarafından onaylanmış ve tez yazım sürecinde olması gerekmektedir (Tez önerisi üniversite enstitüsü tarafından henüz onaylanmamış veya resmi olarak doktora tezini tamamlamış olduğu tespit edilen araştırmacıların başvuruları geçersiz sayılacaktır.).
  3. Başvurular, yalnızca bilimseldestek.marmara.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır (bilimseldestek.marmara.gov.tr adresi üzerinden kişisel bir hesap oluşturulması ve tez araştırmasına dair istenen bilgilerin eksiksiz olarak yüklenmesi gerekmektedir).
  4. Son başvuru tarihi 14 Ocak 2024 Cuma günü (saat 23.59’a kadar) olarak belirlenmiştir.

Başvuruların Sonuçlanması:

  • Başvuruların nihai değerlendirmesi MBB Encümeni tarafından yapılacaktır.
  • Sonuçlar marmara.gov.tr web sitesinden ilan edilecektir.
  • Desteğe hak kazanan tez sahipleri, sözleşme imzalamak üzere MBB’ye davet edilecektir.

Başvuru adresi: bilimseldestek.marmara.gov.tr

İletişim adresi: spm@mbb.gov.tr

Detaylı bilgi için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -