Perşembe, Mayıs 23, 2024

Mezuniyet Sonrası İngiltere’de Çalışmak

Dünyanın en iyi üniversiteleri, yenilikçi öğretim yaklaşımları ve eşsiz bir öğrenme deneyimi ile İngiltere, öğrencilere her yıl Amerika ve Avustralya gibi zengin kariyer ve yaşam fırsatları sunar. Yurtdışı eğitim için İngiltere’yi seçmenin pek çok nedeni olduğu gibi canlı şehir ve kültür yaşamı ile hem okurken hem de mezuniyet sonra çalışma izni koşulları ile İngiltere’yi uluslararası öğrenciler arasında popüler bir merkez haline getirmiştir. Yazımızda İngiltere’de çalışmak isteyen öğrenciler için İngiltere çalışma vizesi, İngiltere’de çalışma izni başvurusu nasıl yapılır ve İngiltere’de il ilanları hakkında merak edilenlere yer verdik.

Yurtdışında üniversite okumak istediğiniz okullar, üniversite bölümleri ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorarak yurtdışı eğitim danışmanlığı almak ister misin?

 

İngiltere’de çalışmak için ne yapmalıyım?

Mezuniyet sonrası İngiltere’de çalışmak ve yaşamak mı istiyorsun? Peki, bunun için ne yapman gerektiğini bilmiyor musun? O halde okumaya devam et! İngiltere hükümeti, son yıllarda uluslararası öğrenciler ve yeni mezunlar için çalışma izni seçeneklerinde birbirinden avantajlı yeni uygulamalar geliştirdi. Bu sayede yurtdışında üniversite okumak için İngiltere’yi tercih eden öğrenciler, eğitim sonrası İngiltere’de çalışmak ve yaşamak için daha fazla şansa sahipler. Ancak bu uygulamalardan faydalanmanın en iyi yollarından birinin İngiltere’de eğitim almak ve sonrasında İngiltere çalışma vizesi türlerine başvurmak olduğunu unutmayın!

 

İngiltere’de çalışmak için hangi vize gerekli?

İngiltere’de eğitim aldın ve sonrasında ülkede kalıp İngiltere’de çalışmak ve yaşamak mı istiyorsun? O halde güzel haber, İngiltere hükümeti 1 Temmuz 2021 yılı itibari ile Graduate Route adı verilen yeni İngiltere çalışma vizesi ile uluslararası öğrencilere ülkede kalma hakkı sunuyor. Buna göre İngiltere’de bir lisans ya da yüksek lisans derecesini tamamlayan öğrenciler 2 yıla kadar, doktora derecelerini tamamlayan öğrenciler ise 3 yıla kadar İngiltere’de kalmak ve iş aramak için çalışma izni başvurusunda bulunabilirler.

Yurtdışı eğitim için bir üniversiteye başvurmayı mı düşünüyorsunuz? O halde, dünya çapında en iyi üniversitelerin broşürlerini indirerek, bölüm ayrıntıları ve giriş koşulları hakkında daha çok bilgi alabilirsiniz.

 

İngiltere’de çalışma izni nasıl alınır?

İngiltere’de bir lisans ya da lisansüstü dereceyi başarıyla tamamladıysan ve hali hazırda bir Tier 4 öğrenci vizesi sahibiysen Graduate Route çalışma izni tam sana göredir. Eğitiminin son yılında geçerli öğrenci vizesi ile İngiltere çalışma izni başvurusu yapabilirsin. Aynı zamanda mezun vizesi için eğitim aldığınız kurumun, derecenizi başarıyla tamamladığınızı UKVI’ya yani Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik kurumuna bildirdiğinden emin olmalısınız. Aksi takdirde yaptığınız başvuru sonrası vize reddi alabilirsiniz. Bir diğer önemli nokta ise Graduate Route İngiltere çalışma vizesi için Tier 4 öğrenci vizesi sürenizin dolmaması gerekir.

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

 

Graduated Route vize başvuru ücreti ne kadar?

İngiltere çalışma vizesi başvurusu yapmayı düşünenler için hükümet uluslarası öğrencilerden başvuru başına 715£ vize ücreti ve vizenin her yılı için 624£ değerinde Göçmenlik Sağlık Ek Ücreti alınır.

Unutmayın! Graduate Route mezun vizesi, öğrencilere daimi oturum izni alma imkanı sunmuyor. Bu vize türü ile İngiltere çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz.

 

İngiltere iş başvurusu nasıl yapılır?

Öncelikle Graduate Route İngiltere çalışma vizesi başvurusu yapmadan önce bir iş başvurusu yapmanız ya da işe yerleşmiş olmanız gerekmediğini belirtelim. Bu çalışma izni ile işveren bulmak ya da başvuruda bulunacağınız pozisyonla ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur.

Bizi Instagram sayfamızdan takip etmek ister misin? En güncel haberler, eğlenceli içerikler ve yurtdışı eğitim hakkında merak ettiğin her şey sayfamızda seni bekliyor.

 

İngiltere’de hangi işlerde çalışılır?

İngiltere iş ilanları sitelerinde son yıllarda özellikle IT, mühendislik ve teknoloji, danışmanlık, finans gibi alanlarda işveren şirketlerin yer aldığını görürsünüz. Uluslararası öğrencilerin de İngiltere’de eğitim almak için tercih ettiği en popüler bölümler arasında ise işletme çalışmaları, makine mühendisliği, hukuk, ekonomi, sanat ve tasarım yer alır. STEM bölümleri, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi İngiltere’de de hem dünyaca ünlü üniversitelerde araştırma imkanları hem de mezuniyet sonrası iş fırsatları ile göz doldurur.

Yurt dışı eğitim hakkında merak ettiklerini öğrenmek artık çok kolay! Sitemizde yer alan ücretsiz servisleri kullanarak burslar, üniversiteler, eğitim danışmanlığı ve birçok konuda faydalı kaynaklara hemen göz at.

 

İngiltere’de çalışmak için dil şart mı?

İngiltere çalışma vizesi başvurusunda bulunuyorsan, küresel ortak dil olarak kabul edilen İngilizce dili konusunda yeterliliğe sahip olman gerekir. Bu da sana uluslararası şirketlerin kapısını açacaktır.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz