Salı, Aralık 5, 2023

Pennsylvania Üniversitesi’nden Gazetecilik için Ücretsiz Sertifikalı İngilizce Eğitimi

Eğitimde Pennsylvania Üniversitesi tarafından hazırlanan ve ABD Dışişleri Bakanlığı Eğitsel ve Kültürel İşler Bürosu, İngiliz Dili Programları Ofisi tarafından finanse edilen ücretsiz çevrimiçi dersler alacaksınız. Bu dersler, modern gazetecilikte kariyer için gerekli becerilerin geliştirilmesi ile ilgilenen anadili İngilizce olmayan İngilizce konuşanlar için tasarlanmıştır.

Bu derste, orijinal okumalar ve video dersleri aracılığıyla basılı ve dijital medyayı keşfedeceksiniz, aynı zamanda kelime dağarcınızı genişletip yerel ve global haberlerinizi okuma, araştırma ve geliştirme yeteneğinizi artıracaksınız.

Ünite 1, gazeteciliğin tarihçesine ve ilkelerine bir giriş yapacaktır. Ünite 2’de, araştırma, konuşma ve röportajı öğreneceksiniz. Kursun sonraki birimi gazete ve dergi yazıları yazmak için gereken dile odaklanırken, ünite 4 haberi yayınlamanın temellerini kapsıyor. Kursun son bölümünde, sayısal haberlerin büyüme, etki ve zorluklarını analiz ederken, gazetecilik alanındaki son değişiklikleri düşünüp tartışabileceğiniz bir yansıma atamasını tamamlayacaksınız.

Detaylı bilgi ve dersler için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER