Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Üniversitemdeki gönüllü AB-ilan elçisiyim

“Bundan bir sene önce sadece ders anlatıp, sınav yapan bir akademisyen iken, beni şu an birçok bağlantısı olan ve dinamik bir eğitim hayatına sahip bir akademisyene dönüştürdüğünüz için size çok teşekkür ederim.” diyen Safa Heybet başarı hikayesini anlatıyor.

“Merhabalar, öncelikle bu site vasıtası ile ufkumu genişlettiğiniz için size ne kadar teşekkür etsem az. Sizi bir yılı aşkın bir süredir takip ediyorum, önceleri sadece projeleri ve hibeleri okuyordum, sonra bu projelere biz ne gönderebiliriz diye düşünmeye başladım. Daha sonra projeler göndermeye başladık ve durmadan elendik. Ama şimdi hem hibe kazandık hem de hibeler konusunda tecrübe kazandık. Şu anda sizin Türkiye’deki tüm üniversitelerdeki takipçilerinizi değerlendirsek ilk 3’e girebilirim. Yayınladığınız her şeyi okuyorum, benim profesyonel alanım ile ilgili bir proje, hibe, AGH varsa önce buna ne gönderebiliriz, nasıl başvurabiliriz diye düşünüyorum. Eğer benim alanımdan uzak bir disiplin ise üniversitedeki ilgili kişiye muhakkak linkinizi gönderiyorum.

Gelelim başarı hikayemize…

Sizin vasıtanız ile Avustralya Büyükelçiliğinin DAP hibesini kazandık. Projemize önümüzdeki ay başlayacağız. Projemiz dahilinde engelli sosyo ekonomik düzeyi düşük bireylere adaptif günlük yaşam araç gereçleri (engellilere uygun kaşık, çatal, giyinme aparatları v.b.) üretip, ücretsiz dağıtacağız. Bu sayede ülkemizde henüz başlamamış bir üretim süreci oluşturacağız.

Size ikinci teşekkürüm ise Norveç’teki gençlik buluşması (ISFIT’19) hakkında.

Gençlik buluşmasını görünce bu konulara ilgi duyan bir öğrencimi yönlendirdim ve öğrencim mülakatı geçerek gitmeye hak kazandı. Onu da Mart ayında göndereceğiz.

Her büyükelçiliğin hibe programı ile ilgilendiğim için üniversite genelinde hibeler konferansı verdim. Kaynağım ise yine sizdiniz.

Kısaca üniversitemdeki gönüllü AB-ilan elçisiyim.

Son olarak Adaptif cihaz laboratuarımızın açılışında sizi de aramızda görmeyi çok isteriz.”

Öğr. Gör. Safa HEYBET

T.C. Biruni Üniversitesi SHMYO İş ve Uğraşı Terapisi Program Sorumlusu

AB-ilan.com’da neleri okudunuz, nelere katılıp, neler başardınız? Siz anlatın, biz paylaşalım… Yazılarınızı paylaşmak için editor@ab-ilan.com mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER