Pazar, Nisan 21, 2024

Yuva Derneği Çalışma Ziyaretleri Raporlarını Yayınladı

2020 yılında, YUVA ve Kyoto Club (İtalya) ortaklığı ve Avrupa Birliği finansal desteği ile başlayan Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı Projesi kapsamında Türkiye’den ve Avrupa Birliği’nden sivil toplum kuruluşlarının ve yerel yönetimlerin katılımıyla Küresel Okuryazarlık Ağı (KOZA) kuruldu.

Proje çerçevesinde, 2023 yılı içinde KOZA üyesi temsilcileriyle birlikte Roma, Bologna ve Brüksel şehirlerine üç ayrı çalışma ziyareti düzenlendi. Bu ziyaretler sırasında, bu şehirlerde çevresel sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği alanında faaliyet gösteren resmi ve sivil kurumlarla temas kuruldu ve şehirlerde yürütülen iyi uygulamalar hakkında bilgi edinildi.

Bu bağlamda, çalışma ziyaretleri kapsamında üç farklı rapor hazırlandı. İlk belge olan “Sürdürülebilir Kalkınma Yatırımları ve Politika Önerileri İtalya İyi Uygulamaları” raporunda, 23-27 Ocak 2023 tarihlerinde Roma’ya ve 3-7 Nisan 2023 tarihlerinde Bologna şehrine yapılan çalışma ziyaretlerinin sonuçları yer almaktadır.

İkinci belge olan “İklim Değişikliğine Uyum Stratejisi Bologna Örneği” ise Bologna ziyareti sırasında Bologna Belediyesi ve kentte çevresel sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği ile ilgilenen kurumlarla kurulan bağlantıların ayrıntılı bir raporu olarak sunuldu.

Üçüncü ve son belge olan” Çevresel Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği Eğitimleri Metodoloji Rehberi“, 10-14 Temmuz 2023 tarihlerinde Belçika’nın Brüksel kentine yapılan çalışma ziyaretinin ardından tüm ziyaretleri kapsayan bir kaynak olarak tasarlandı. Bu rehber, eğitimciler ve çevresel sürdürülebilirlik ile iklim değişikliği alanında eğitim faaliyetleri yürüten kuruluşlar için önerilen modelleri, yöntemleri ve iyi uygulamaları özetlemek amacıyla hazırlandı.

Raporlara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

https://linktr.ee/yuvadernegi

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz