Pazar, Haziran 23, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İspanya’da “Cinsiyet Eşitliği” Konulu Eğitim Kursu Katılımlarınızı Bekliyor

“Bir Büyüme Alanı Olarak Cinsiyet Eşitliği”, Avrupa’daki en az 10 kuruluştan 22 gençlik çalışanına ve gençlik liderine yönelik, uygulamalarına ve prosedürlerine toplumsal cinsiyetle ilgili boyutları dahil etmek isteyen bir Erasmus+ eğitim kursudur.

Bu eğitim kursu sırasında esas olarak tüm cinsiyetler için eşitlik konusunda aşağıdaki hususlara odaklanmak planlanmaktadır:

1. Özellikle medyada cinsiyete dayalı eşitsizlik ve ayrımcılık konusunda evrensel farkındalığın sağlanması.

2. Kalıplaşmış cinsiyet rollerini ortadan kaldırılması ve eğitim sistemlerinde, aile yaşamında, işyerinde ve yaşamın diğer alanlarında farklı cinsiyet kimliklerinin benimsenmesi.

3. Örgün ve yaygın eğitime eşit erişimin ve eğitim sistemlerinin tasarımında toplumsal cinsiyete duyarlı yaklaşımların takip edilmesinin sağlanması.

Hedef gruplar: 22 gençlik uzmanı (Avrupa’daki gençlik STK’larından 10 gençlik çalışanı ve 10 gençlik lideri)

Katılımcı Profili:

STK’lar: Gençlere yönelik cinsiyet kapsayıcı programlar ve hizmetler geliştirmenin yanı sıra toplumsal cinsiyet boyutlarını yapılarına dahil edecek kurumsal kapasiteleri üzerinde çalışmakla ilgilenen gençlik STK’larının eğitime başvurmaları beklenmektedir.

Henüz çalışmalarına toplumsal cinsiyet boyutunu dahil etme kapasitesine ve uzmanlığına sahip olmayan (hem programatik açıdan hem de örgütsel açıdan) ancak buna ilgi duyan ve bunu yapmaya istekli STK’lar da eğitim kursuna başvuruda bulunabilir.

Eğitim Yeri: Puerto de la Cruz, İspanya

Eğitim Dönemi: 6 – 12 Mayıs 2024

Son Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -