Pazartesi, Ekim 2, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Sulukule Gönüllüleri Derneği Yeni Dönem Gönüllülerini Arıyor

Hangi çalışmalarımızda gönüllü ihtiyacımız bulunuyor?

Spor ve Beden Hareketi Atölyesi

Okul içerisinde ve dernek binasında spor ve beden hareketlerini kullanarak gerçekleştirilen atölyelerle, risk altındaki çocukları beden farkındalığı, duyguları tanıma, iletişim ve empati gibi konularda güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Sanat Atölyesi

Okul içerisinde ve dernek binasında gerçekleştirilen sanat atölyesi ile çocukların kendilerini çeşitli yollarla ifade etmesini, ekip olma ve sosyal ilişkiler geliştirme gibi becerilerini güçlendirmeyi amaçlıyoruz.

Masal Atölyesi

Masal atölyesi ile çocukların masal karakterlerinin yaşadığı duygu durumları ve olay örgüleri ile kendi duygularını keşfetmelerini ve yaratıcılıklarını geliştirmelerini hedefliyoruz.

Kadın Çalışmaları

Karagümrük ve civarında yaşayan kadınlarla, akademik destek çalışmaları yürütüyor ve onları kadın ve çocuk hakları gibi konularda güçlendirmeyi amaçlıyoruz.

Fikir Kurulu

Dernekteki çalışmalara katılmakta olan çocuklar, derneğin halihazırda yürüttüğü ve yeni başlayacağı çalışmaların içeriği, mekanın tasarımı gibi konularda görüşlerini tartışıp derneğe dair eleştiri ve önerilerini konuştukları bir çalışmadır.

Kimler başvurabilir? 

  • Dokuz aylık süre boyunca, hafta içi bir gün iki saatini ayırabilen
  • Ayda bir kez gerçekleşecek eğitim ve değerlendirme toplantılarına düzenli katılmayı taahhüt eden
  • Saha çalışması öncesinde 15-16 Ekim 2022, saat 10:30- 18:00 arası gerçekleşecek oryantasyon eğitimine katılmayı taahhüt eden
  • 18-35 yaş arası
  • Risk altındaki çocuklarla çalışmaya istekli olan ve ayrımcılık, toplumsal cinsiyet, şiddetsiz iletişim konularında farkındalık ve güçlendirme çalışmalarına katkı sunmak isteyen herkes başvuru yapabilir.

Başvuru süreci nasıl ilerleyecek?

Gerekli şartları yerine getiriyorsanız bu form üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz: https://forms.gle/24U3qxq1xrRcWEj3A

Başvurular 6 Ekim 23.59’da sonlanacaktır.

Başvurulara 10-12 Ekim tarihleri arasında yanıt vereceğiz.

Detaylı bilgi için tıklayın

(Visited 462 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -