Cuma, Mayıs 24, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Yurt Dışı Eğitim Alabileceğiniz En İyi 5 Ülke

Uluslararası öğrenciler her zaman yurtdışında üniversite okumak için en iyi ülkeleri ararlar. İster popüler öğrenci şehirleri ya da baştan çıkarıcı kültürler isterseniz de doğal güzellikler ya da merak uyandıran deneyimler arayın, yurtdışı eğitim almak için gerçekten bir destinasyon vardır. İngiltere’de eğitim almak diğer ülkelere göre daha kısayken, Amerika harika iş fırsatları, Kanada ise daha uygun eğitim maliyetleri ile dikkat çeker. Bu açıdan yurtdışında üniversite okumak için mükemmel ülkeyi seçmek ilk etapta biraz kafa karıştırıcı bir görev olabilir. Sizin için 2023’te yurtdışı eğitim almak ve çalışmak için en iyi ülkeler ve onlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi rehberimizde derledik!

Yurt dışında üniversite okumak istediğiniz okullar, üniversite bölümleri ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımızdan yurt dışı eğitim danışmanlığı almak ister misin?

Hemen eğitim uzmanlarımızdan ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı al.

 

 1. Kanada

Uçsuz bucaksız doğa harikalarıyla tanınan Kanada’nın çok çeşitli manzarası eşsizdir. Kayalık kıyılar, karlı dağlar, ormanlık göller ve kutup buzulları ile Fransızca ve İngilizce dillerinin konuşulduğu Kanada’yı yeni bir dil öğrenmek ya da yurtdışı eğitim almak için tercih edebilirsiniz. Kanada, özellikle kozmopolit Vancouver, Toronto ve Montreal şehirleri ile uluslararası kabul görmüş bir eğitim almak isteyen öğrencileri etkileyici yüksek öğretim sistemi ve küresel sıralamalardaki Kanada üniversiteleri ile karşılar.

 • Eğitim ücreti yıllık ortalama 20.000 Kanada Doları ile 30.000 Kanada Doları civarında arasında değişmektedir
 • Yaşam masrafları için ayda yaklaşık 2.500 Kanada Doları ödersiniz

Yurt dışı eğitim için bir üniversiteye başvurmayı mı düşünüyorsun? O halde, dünya çapında en iyi üniversitelerin broşürlerini ücretsiz indirerek, bölüm ayrıntıları ve giriş koşulları hakkında daha çok bilgi alabilirsin.

 

 1. Avustralya

Avustralya’yı sadece altın kumsallar, kangurulardan, koalalardan, geniş açık alanlardan, güzel plajlardan ve göz kamaştırıcı güneş ışığından ibaret sanıyorsanız, ülkenin dünya sıralamalarında birinci sınıf üniversitelere sahip olduğunu söyleyelim. Avustralya’da zengin program çeşitliliği sayesinde aklınıza gelebilecek hemen hemen her konuda eğitim almak mümkün. Üstelik öğrenim ücretleri diğer İngilizce konuşulan ülkelerin çoğundan daha düşüktür.

 • Eğitim ücreti ortalama yıllık 30.840 Avustralya Doları arasında değişmektedir
 • Yaşam masrafları için ayda yaklaşık 1.400 ila 2.500 AUD ödersiniz

Yurt dışında eğitim almak istiyor ve ne yapacağınız konusunda kafanız mı karışıyor? IDP Education’ın kendi öğrencilerine özel sunduğu FastLane hizmeti, SADECE 5 GÜNDE SONUÇ alabileceğiniz hızlı üniversite kabulü sağlıyor. Şimdi IDP FastLane ile başvuruda bulun, ön kabul al!

 

 1. İngiltere

İngiltere, dünyanın en prestijli üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmasına rağmen, yüksek kaliteli eğitimin ötesinde deneyimlenecek çok daha fazla şey sunar. Birinci sınıf müzeleri keşfedebilir, Londra’da kendinizi şımartabilir, İngiltere’de mezuniyetten sonra kalmak için çalışma izni türlerini keşfedebilirsiniz. Aslına bakarsanız İngiltere, çeşitli nedenlerle yurtdışında eğitim almak için en iyi ülkelerden biridir. Zira İngiltere üniversiteleri, çok çeşitli uzmanlıklar sunarak ve sizi başarılı bir mezunlar ağıyla buluşturarak sürekli olarak dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alır.

 • Eğitim ücreti yıllık ortalama 10.000 ile 26.000£ arasında değişmektedir
 • Yaşam masrafları için yılda yaklaşık 12.180£ ödersiniz

Bizi Instagram sayfamızdan takip etmek ister misin? En güncel haberler, eğlenceli içerikler ve yurtdışı eğitim hakkında merak ettiğin her şey sayfamızda seni bekliyor. Hemen linkten instagram hesabına göz at.

 

 1. Amerika

Amerika, dünyanın en iyi üniversiteleri ile küresel üniversite sıralamalarında kendine yer buluyor ve dünyanın dört bir yanından akademik mükemmellik arzusuyla öğrencileri kendine çekiyor. Ülkede bulunan 5.500’den fazla üniversite ve kolej ile Amerika, ilgi alanlarınız ve kariyer hedefleriniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınıza uygun çok çeşitli programlar sunar.

 • Eğitim ücreti 10.000 ile 55.000 ABD Doları arasında değişmektedir
 • Yaşam masrafları için ayda yaklaşık 10.000 ila 18.000 ABD Doları ödersiniz

Sitemize üye olmak ister misin? dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsin. Hemen bu linkten kayıt ol.

 

 1. İrlanda

Avrupa’nın Silikon Vadisi olarak da bilinen İrlanda, dünyanın en iyi yurtdışı eğitim destinasyonlarından biri olma yolunda hızla yükseliyor. Aynı zamanda dünya standartlarında bir eğitim sistemi, arkadaş canlısı bir toplum ve uluslararası öğrenciler için tonlarca fırsat ile yenilikçi ve ilerici bir ülkedir. Ülkede aralarından seçim yapabileceğiniz 7 üniversite ve 14 teknoloji enstitüsü vardır. Bunardan 5 enstitü dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer almaktadır.

 • Eğitim ücreti 9.850€ ile 25.500€ arasında değişmektedir
 • Yaşam masrafları için ayda yaklaşık 7.000 ile 12.000 Euro ödersiniz

 

Kaynak: HotcoursesTurkey

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -