Cumartesi, Temmuz 20, 2024

IELTS’e Ücretsiz Online Derslerle Hazırlanın!

IELTS, İngilizce konuşulan bir ülkede yükseköğrenim görmek isteyenler için dünyanın en popüler İngilizce dil sınavıdır. IELTS sınavına hazırlanmak için çeşitli ücretsiz çevrimiçi kaynaklar bulunmaktadır. Ücretsiz Online IELTS kursları sizi IELTS sınavına hazırlamak amacıyla oluşturulmuştur. Dinleme, konuşma, okuma ve yazma gibi becerileri kapsayan etkileşimli uygulama materyalleri içeren bu kurslara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 • IELTS.org: IELTS’in resmî web sitesi olan site , IELTS hazırlık materyalleri, uygulama testleri, kaynakları hem akademik hem de genel yazma, okuma, dinleme ve konuşma bölümleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler içermektedir.
 • British Council: “Hazırlık Materyalleri” bölümünde örnek test soruları, pratik testleri ve hazırlık ipuçları gibi ücretsiz kaynaklara erişebilirsiniz. “IELTS Kursları” kısmında ise British Council tarafından sunulan ücretli veya ücretsiz IELTS hazırlık kurslarını keşfedin.
 • IDP: IDP’nin IELTS kursları, bireylerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme dahil olmak üzere IELTS sınavının çeşitli bölümlerine hazırlanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu kurslar genellikle farklı soru türlerini çözmeye, zamanı etkili bir şekilde yönetmeye ve sınav sırasında performansı optimize etmeye yönelik stratejiler ve ipuçları sağlar. Katılımcılar, IELTS sınavı hakkında bilgi verebilecek, performans hakkında geri bildirimde bulunabilecek ve belirli endişeleri giderebilecek deneyimli eğitmenlerden rehberlik alabilirler.
 • IELTS Liz: IELTS sınavının tüm bölümleri için ücretsiz video dersler, örnek cevaplar ve ipuçları sunar.
 • IELTS Simon: Değerli tavsiyeler ve örnek yanıtlar içeren ücretsiz video dersleri ve günlük blog gönderileri sağlar.
 • Road to IELTS: British Council tarafından sağlanan ücretsiz bir hazırlık programıdır. Uygulama testleri, etkileşimli aktiviteler ve tavsiyeler içerir.
 • IELTS Buddy: IELTS sınavına girmek isteyen kişilere ücretsiz IELTS hazırlık kaynakları ve bilgileri sağlayan bir web sitesidir. Web sitesi, adayların IELTS sınavının okuma, yazma, konuşma ve dinleme dahil farklı bölümlerine hazırlanmalarına yardımcı olacak çeşitli materyaller sunmaktadır.
 • IELTS Advantage: Hem Akademik hem de Genel Eğitim modülleri için becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak ücretsiz dersler, ipuçları ve örnek yanıtlar sunar.
 • Magoosh IELTS Blog: Sınava hazırlık hizmetleriyle tanınan Magoosh’un ücretsiz IELTS ipuçları, stratejileri ve pratik soruları içeren bir blogu vardır.
 • EDX: Dinleme, konuşma, okuma ve yazma gibi dört becerinin her birini kapsayan 80 saatten fazla etkileşimli uygulama materyalleri içeren bu online kursa kaydolarak anında erişebilirsiniz. Online eğitim kursu 8 hafta sürecek olup, katılım ücretsizdir. Ders içeriğine ulaşmak ve kayıt olmak için tıklayınız.
 • Cambridge English: Cambridge tarafından sunulan IELTS kursları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Çevrimiçi kursları, hazırlık materyallerini veya diğer kaynakları içerebilir. Cambridge, IELTS’in ortak sahibidir, dolayısıyla genellikle resmi hazırlık materyalleri sağlarlar.

Öğrenme tarzınıza en uygun olanları bulmak için çeşitli kaynakları keşfetmeyi ve pratik yaparken resmi IELTS materyallerine odaklanmayı unutmayın. Ayrıca Udemy ve YouTube gibi platformlarda IELTS hazırlık videoları ve dersleri yer almaktadır. Bu platformlar ücretsiz olarak dersler, ipuçları, örnek cevaplar ve uygulama testleri dahil olmak üzere çeşitli materyaller sağlar. Ancak bazıları premium hizmetler de sunabilir; bu nedenle IELTS hazırlığı için sağladıkları ücretsiz içeriği mutlaka inceleyin.

BENZER İÇERİKLER