Salı, Mayıs 28, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Kanada’da Çalışmak: Mezuniyet Sonrası İş İmkanları

Kanada, günümüzde dünya genelinde en çok göç alan ülkelerden biridir ve birçok öğrenci, eğitimlerini tamamladıktan sonra Kanada’da kalmayı tercih eder. Bunun en önemli nedenleri arasında Kanada’nın yüksek yaşam standartları ve istikrarlı ekonomisi gelir. Eğer Kanada’da eğitim almak ve mezuniyet sonrası kariyer fırsatlarınızı genişletmek isterseniz, Kanada sizin için harika bir destinasyondur. Peki, Kanada’da eğitim aldınız ve mezuniyet sonrası ülkede kalmak istiyorsunuz, Kanada’da çalışmak için gereklilikler neler, mezunlar için iş imkanları var mı?

Yurt dışında eğitim almak istiyor ve ne yapacağınız konusunda kafanız mı karışıyor? IDP Education’ın kendi öğrencilerine özel sunduğu FastLane hizmeti, SADECE 5 GÜNDE SONUÇ alabileceğiniz hızlı üniversite kabulü sağlıyor.

Şimdi IDP FastLane ile başvuruda bulun, ön kabul al!

 

Kanada’da yaşamak nasıl bir deneyim?

Heyecan verici yeni bir macera arıyor ve kendinize Kanada’da yaşamanın ve çalışmanın nasıl bir şey olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Doğal güzelliği ve gelişen ekonomisi ile Kanada, yüksek kaliteli bir yaşam tarzı, mükemmel eğitim ve harika kariyer fırsatları sunmaktadır. Kültür çeşitliliği, samimi ve misafirperver insanları arkadaş bulmayı ve sosyalleşmeyi kolaylaştırır.

 

Kanada çalışma izni PGWP nedir?

PGWP, mezuniyet sonrası çalışma izni olarak bilinen çalışma vizesidir. Kanada’da kalmanıza ve bir sertifika, diploma veya lisans programını tamamladıktan sonra tam zamanlı olarak Kanada’da çalışmak için iş bulmanıza olanak tanır. Kanada’da bir eğitim kurumundan mezun olduktan sonra PGWP çalışma izni başvurusu için 180 güne kadar zamanınız var. Başvurduğunuzda, eğitim aldığınız programa katıldığınızı ve tamamladığınızı onaylamanız gerekir.

Yurt dışında üniversite okumak istediğiniz okullar, üniversite bölümleri ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımızdan yurt dışı eğitim danışmanlığı almak ister misin?

Hemen eğitim uzmanlarımızdan ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı al.

 

Kanada’da mezun olduktan sonra tam zamanlı çalışabilir miyim?

Kanada’da eğitim alırken hali hazırda kampüs dışında çalışıyor ve bunun için geçerli bir çalışma izniniz var veya çalışma izninizin süresi dolmadan eğitiminizi tamamladıktan sonra uzatmak için başvurdunuz. Mevcut okulunuzdan programınızı tamamladığınıza dair yazılı onay aldığınız sürece Kanada’da çalışmak için kalmanıza izin verilir.

 

Kanada’da eğitim aldıktan sonra kaç yıl kalabilirim?

Mezuniyet sonrası çalışma izni yani PGWP ile Kanada’da çalışmak için 8 ay ile 3 yıla kadar kalmanıza izin verilir. Çalışma izni süresi, Kanada’da tamamladığınız eğitim programının uzunluğuna bağlıdır. Dolayısıyla 8 aydan fazla ama 2 yıldan az bir eğitim programına sahipseniz bu size Kanada’da çalışmak için 2 yıla kadar, 2 yıldan fazla olan bir programda eğitim alıyorsanız bu da size 3 yıla kadar çalışma izni verir. Burada unutmamanız gereken nokta, Kanada’da kalma süreniz eğitim programınızın uzunluğundan daha uzun olmayacaktır.

Sitemize üye olmak ister misin? dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsin. Hemen bu linkten kayıt ol.

 

Kanada’da mezuniyet sonrası iş bulmak kolay mı?

Kanada’da mezuniyet sonrası iş bulmak, yabancı öğrenciler için birçok fırsat sunar. Ancak, Kanada’da çalışmak için gerekli çalışma izni sahibi olmanız istenir. Öğrenciler, mezuniyet sonrası staj yaparak veya uygun programlardan yararlanarak Kanada iş piyasasına uyum sağlayabilirler. Kanada’da özellikle yüksek lisans sonrası çalışmak isteyenler için daha çok iş fırsatı vardır. Aynı zamanda iyi bir akademik geçmişiniz ve biraz iş deneyiminiz varsa, zaten diğer başvuru sahiplerinin çoğundan çok daha iyi bir konumdasınız demektir.

Yurt dışı eğitim için bir üniversiteye başvurmayı mı düşünüyorsun? O halde, dünya çapında en iyi üniversitelerin broşürlerini ücretsiz indirerek, bölüm ayrıntıları ve giriş koşulları hakkında daha çok bilgi alabilirsin.

 

Uluslararası öğrenciler mezuniyet sonrası Kanada’da ne kadar kazanabilir?

Kanada’da çalışmak isteyen yabancı öğrenciler için yıllık ortalama maaş 60.438$ civarındadır. Giriş seviyesi pozisyonlar yılda 50.603 dolar ile başlarken, deneyimli işçilerin çoğu yılda 76.177 dolara kadar çıkıyor.

 

Kaynak: HotcoursesTurkey

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -