Cuma, Mayıs 24, 2024

Öğrenciler İçin Avustralya’da Çalışma Rehberi

İnovasyon ve yaratıcılık denilince ilk akla gelen ülkelerden biri olan Avustralya’da okumak ve yaşamak ister misiniz? Dünyanın en refah ülkelerinden biri olan ülkedeki üniversiteler, seçim yapabileceğiniz çok çeşitli mesleki kurslar ve derece programlarına sahiptir. Peki, Avustralya’da okurken çalışmak ya da mezuniyetten sonra bir iş bulup ülkede kalmak mümkün mü? Sizin için harika bir çalışma rehberi hazırladık.

Avustralya’da eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

 

Avustralya’da okurken çalışmak mümkün mü?

Avustralya’da eğitim alırken çalışmak ve ek gelir elde etmek isterseniz, hükümet öğrencilere bir dizi çalışma seçeneği ve imkan sunar. Buna göre uluslararası öğrenciler, iki haftada bir 40 saate kadar ve tatillerde ise sınırsız saat çalışabilir.

 

Öğrenciyken çalışarak ne kadar kazanabilirsiniz?

Avustralya’da okumak için ülkeye gelen öğrencilere çalışmak istediklerinde hükümet, asgari ücret öder. Yani saatlik 18,23 AUD ya da haftada 719,20 AUD bir kazanç sağlarsınız. Aynı zamanda Avustralya’da çalışmak için öğrenciler işe başlamadan önce TFN adı verilen vergi dosya numarası almalı ve okurken çalışırken ne kadar kazandığınıza bağlı olarak vergi ödemeniz gerekir.

 

Öğrenciyken çalışmak için hangi kriterler gerekli?

 • Subclass 500 öğrenci vizesi ile çalışma vizesi
 • Tam zamanlı bir programa kabul almış olmak
 • Eğitim masraflarını karşılamak için ek gelire ihtiyacı olmak

 

Sitemize üye olarak Avustralya’nın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

Subclass 500 Öğrenci Vizesi nedir?

Subclass 500, Avustralya öğrenci vizesi türüdür. Yurt dışından gelen öğrencilerin, başvurdukları eğitim programlarına kabul aldıktan sonra okurken kalmalarına izin veren Avustralya öğrenci vizesi için uygunluk kriterleri şu şekildedir;

 

 • Tam zamanlı bir eğitim programına kayıt olmak
 • En az 6 veya daha fazla yaş sahibi olmak
 • 18 yaşından küçük olanlar için mali kanıt

 

Ayrıca öğrenci vizesi almak için 12 ay boyunca Avustralya’da yaşam, seyahat ve eğitim masraflarını karşılayacak yeterli mali kanıtı sunabilmeniz gerekmektedir.

 

485 Post-Study Work Stream Visa nedir?

Avustralya hükümeti tarafından sunulan eğitim sonrası çalışma vizesi, uluslararası öğrencilerin eğitimlerini tamamladıktan sonra Avustralya’da 4 yıla kadar yaşamasına ve çalışmasına izin verir. Bu vizeye hak kazanmak için gerekli kriterler şu şekildedir;

 

 • 50 yaşından küçük olmak
 • Subclass 500 öğrenci vizesi
 • Eğitim aldığınız programda akademik yeterliliğe sahip olmak
 • İngilizce yeterlilik ve diğer sertifikaları sunmak

Avustralya’da eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

Avustralya’da öğrenciler için ortalama maaşlar ne kadar?

Avustralya’da çalışmak için tam zamanlı bir programdan mezun olduysanız, 485 Post-Study Work Stream çalışma vizesi ile kolayca iş başvurusunda bulunabilir ve çalışabilirsiniz. Peki, mezunlar için ortalama yıllık maaşlar ne kadar?

 

 • Sağlık ve Tıp: 60.000 – 300.000 AUD
 • Hukuk: 60.000 – 120.000 AUD
 • Muhasebe: 70.000 – 85.000 AUD
 • Pazarlama ve İletişim: 60.000 – 80.000 AUD

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz